Verhalen
Een kloppende administratie, IT-ontwikkelingen en tijd om te gamen

Leroy Horstman

Teamleider Productmanagement

Je zoekt online eens naar het bedrijf waar je al sinds je jeugd zo vaak langs bent gekomen, bekijkt de vacatures, raakt in gesprek en groeit binnen twee jaar door naar Teamleider Productmanagement. Dat is het verhaal van de Twellonaar Leroy Horstman. Hij vertelt over zijn voorliefde voor een kloppende administratie, IT-ontwikkelingen en hoe hij dankzij een ruime hoeveelheid vakantiedagen genoeg tijd heeft om te gamen.

Twellonaar in hart en nieren

‘Al van kleins af aan ken ik Wasco, want ik kom uit Twello (hoofdkantoor Wasco, red.). De blauw-witte vrachtwagens zag ik dagelijks door het dorp rijden. Toen ik op zoek was naar een andere baan ontdekte ik eigenlijk pas wat Wasco doet: we zijn actief op het gebied van energietransitie. Dat leek me een leuke branche, met veel kansen voor de toekomst. Er was een vacature voor Medewerker Correcties. Dat past bij mij, dus ik besloot te solliciteren.

Wat mij opviel was dat al vanaf het eerste moment van binnenkomst iedereen heel warm was. Mensen vroegen: ‘Kun je het vinden, kan ik je helpen?’ En ook het gesprek was heel informeel. Iedereen helpt elkaar hier graag. Je mag hier jezelf zijn en met je eigen ideeën komen. Dat bleek ook wel: ik was eigenlijk beter geschikt als Medewerker Productmanagent en ben daar gestart.’

Productmanagement

‘Mijn team bestaat momenteel uit vijf mensen, twee vrouwen en drie mannen. Wij zijn doorlopend bezig met het aanmaken en onderhouden van artikelen bij meer dan 400 leveranciers, maken calculaties voor prijsverhogingen en zijn daarom ook verantwoordelijk voor de controle op factuurverschillen. Voor al deze dingen werken we veel samen met Productmanagers van verschillende business units. Simpel gezegd: wij verzamelen gegevens van alles wat bij ons te koop is op de website en zorgen dat het goed in ons systeem staat en voor de juiste prijs verkocht wordt.’

Slim en efficiënt werken met de juiste software

‘We werken nu met een aantal verschillende systemen. AS400 is ons huidige ERP-systeem, maar eerlijk gezegd voelt dat nog een beetje als een MS DOS-programma. We maken gebruik van een PIM-systeem waarin we artikelen aanmaken en bijhouden. Hierin vinden we bijvoorbeeld informatie over welke leverancier een artikel levert of in welke kortingsgroep het valt. Daarnaast hebben we een PCM, een prijscalculatiemodule, waarin alle condities staan vastgelegd voor het berekenen van prijzen. En dan hebben we ISP voor het controleren van facturen. Je snapt: dat is soms echt even zoeken en voor een aantal dingen vallen we toch ook terug op Excel. Ons systeem is aan vernieuwing toe. Daarom werken we hard aan de implementatie van een nieuw ERP-systeem, Dynamics 365. Dat zal ervoor zorgen dat systemen beter met elkaar gaan praten, en wij efficiënter kunnen werken met een veel gebruiksvriendelijkere interface.

Onze afdeling is een uitvoerende partij wat betreft de systemen. Iedereen is vrij om te komen met eigen suggesties voor verbetering. Ik zit als teamleider bij de projectgroepen om de systemen en processen te verbeteren, dat vind ik leuk. Daarnaast zit ik in de ontwerpgroep van het traject Leiderschap in Verandering. Wasco is druk bezig met voorbereiden op de toekomst, ik vind het super om daar deel van uit te maken!'

Team

‘We hebben een heel betrokken team. We zoeken bij vacatures ook altijd mensen die zichzelf beschrijven als teamspeler. Iedereen heeft wel z’n eigen takenpakket, maar er is altijd een back-up. Soms ben je drukker dan op andere dagen of in bepaalde periodes, en dan kunnen we gemakkelijk taken van elkaar overnemen.

Wij houden van administratief bezig zijn, dat het allemaal klopt en op orde is. Ons werk is grotendeels achter de computer, maar er wordt ook veel overlegd. We zijn allemaal vrij handig met software. Dat is ook wel nodig in ons werk. Ons team is vrij jong, gemiddeld zijn we begin dertig. We zijn leergierig en helpen graag nieuwe collega's om te groeien. Ik denk dat ons team een fijne plek is om te starten in je loopbaan!’

Wasco als werkgever

‘De vrachtwagens met het blauwe logo hebben voor mij een heel andere betekenis gekregen. Wasco blijkt een hele fijne werkgever. We kunnen onze tijd flexibel indelen. Ik werk bijvoorbeeld twee dagen per week vanuit huis. Er is bij Wasco veel aandacht voor persoonlijke ontwikkeling en opleidingen. En we hebben heel veel vrije dagen: 37 per jaar, genoeg om af en toe te gebruiken voor een dagje gamen, daar kan ik me in ontspannen na een dag hard werken.’

Job Alert

Wil jij als eerste weten wanneer er nieuwe vacatures beschikbaar zijn? Stel dan een Job alert in en ontvang de nieuwste vacatures per e-mail.